İstanbul, İzmir, Ankara… Hafta sonu hava durumu nasıl olacak? Birçok ile uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kocaeli, Yalova, Bursa, Sakarya, Ankara, Çankırı, KIrıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri ve Karaman çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde İstanbul’un Anadolu Yakası’nın aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz ve Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Doğu Anadolu’nun doğusu, Batman, Siirt ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ial 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Yurdun doğu kesimlerinde güneyli, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Doğu Anadolu’nun doğusu, Batman, Siirt ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, kar yağışı beklenen yerlerde tipi ile ulaşımda aksamalar ve çığ riski gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Sakarya çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde İstanbul’un Anadolu Yakası’nın yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde güneydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.

EDİRNE 1°C, 16°C
Parçalı, bu akşam saatlerinde çok bulutlu

İSTANBUL 2°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Anadolu Yakası sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 1°C, 14°C
Parçalı, bu akşam saatlerinde çok bulutlu

KOCAELİ 3°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 10°C
Parçalı, bu akşam saatlerinde çok bulutlu

DENİZLİ 3°C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 5°C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA -1°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı, doğusunun çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Doğu Toroslar ve Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA 7°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 10°C, 19°C
Parçalı bulutlu

HATAY 6°C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

MERSİN 8°C, 18°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Çankırı, KIrıkkale, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri ve Karaman çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.

ANKARA 0°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatleri ile yarın (Cumartesi) aralıklı hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR 0°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA -3°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS -6°C, 2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmurlu, iç kesimlerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.

BOLU 0°C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARABÜK 2°C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİNOP 6°C, 11°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 5°C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların kıyı kesimlerde yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 3°C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı

SAMSUN 7°C, 10°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TOKAT 0°C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON 5°C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor. Bölgenin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -4°C, 1°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KARS -3°C, 4°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA 0°C, 9°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

VAN -1°C, 5°C
Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 3°C, 8°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP 3°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

SİİRT 4°C, 8°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ŞANLIURFA 5°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) aralıklı yağmurlu

5 GÜNLÜK TAHMİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x